zážitky

Coca – Cola
Naše dcera slavila kulaté narozeniny jedné kolegyně z práce. Jelikož to byly opravdu kulaté narozeniny, plácla se oslavenkyně tak zvaně přes kapsu a objednala v restauraci kvalitní italské červené víno. Proběhlo blahopřání, pusa a přípitek. Po chvíli se oslavenkyně znova napila ze sklenice a říká : “To víno je na mne moc silné.” A najednou šup a sklenku s vínem v ceně pár stovek zalila dvěma decilitry Coca-coly. No proč ne, proti gustu žádný dišputát, ale to víno si to určitě nezasloužilo.


Svařák
Ano, asi tušíte – jo, stalo se to. Ale od začátku. Kamarád má ve sklepě hodně dobrou vinotéku. A jak mi vyprávěl, v zimě, v době kdy ještě v prosinci mrzlo a byl i sníh, se vracel jednou domů a těšil se, že si udělá pohodu a otevře si lahvinku dobrého červeného. Měl ve sklepě připravenou poslední láhev Generala Barbera d’Asti Superiore DOC „Nizza“ – skvělé víno. Zaparkoval a vydal se rovnou do sklepa. Hledá, hledá, ale nic nemůže najít. Přivítá se tedy s manželkou a ptá se jestli neví kam se poděla ta lahev červeného vína. Manželka mu s ledovým klidem odpověděla: “Miláčku mě byla hrozná zima a tak jsem si ze sklepa vzala nějaký červený a udělala jsem si svařák. Trochu tady ještě mám, je vinikající, nechceš trochu ?” Ne, neskončilo to vraždou, jen exkurzí po sklípku a vysvětlení, která vína jsou na svařák a která ne.


Český ráj, to na pohled
K narozeninám jsem dostal pobyt v hotelu v Českém ráji. Hotel super – z pokoje výhled na hrad Trosky, dobrá kuchyně, sympatický majitel a recepční v jednom a navíc na konci slepé ulice – co víc si může přát člověk z Prahy (i když se tak necítím, protože jsem původem z vesnice). Když jsem při vstupu do hotelu navíc zjistil, že zrovna mají nová vína přímo od moravského vinaře, připadal jsem si, že jsem právě vstoupil do ráje. Večer jsme zasedli k večeři a já se těšil na super víno. Z jídelního lístku jsme si vybrali rybu, ke které se hodí bílé víno a z nápojového lístku jsem vybral mojí nejoblíbenější značku – Sauvignon. Přišel číšník, sdělili jsme mu svojí objednávku a po té nás uzemnil odpovědí : “Nám nefunguje vinotéka, ale jestli chcete bílé víno můžu vám ho dát na chvíli na mražák.” …to červené víno, které jsme si ten večer objednali k hovězímu bylo také vynikající.